Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Lokomotywą po wiedzę - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego

„Lokomotywą po wiedzę projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” obejmował warsztaty, w trakcie których wykorzystane były materiały z recyklingu i upcyklingu do wykonania kostiumów, scenografii, aranżacji wnętrz, wykorzystanych później w przedstawieniu ekologicznego spektaklu teatralnego, stworzonego na podstawie własnego scenariusza. Termin realizacji: 12.02.2018-14.05.2018

Uczestnikom projektu dostarczona była wiedza i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. Finałem projektu była prezentacja spektaklu z udziałem odbiorców projektu i publiczności przedstawienia. Projekt obejmował realizację 5 typów warsztatów, które bazowały na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Każdy warsztat poprzedzony był prezentacją/prelekcją dotyczącą tego, czym jest ekologia, w jakim celu dbamy o środowisko naturalne i oszczędzamy energię, czym jest segregacja odpadów i czemu ona służy (pojęcia recyklingu i upcyklingu), jakie nawyki trzeba w sobie wykształcić, abyśmy mogli o sobie powiedzieć, że dbamy o środowisko i rozumiemy zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierny konsumpcjonizm, degradacja ekosystemów, czym jest efekt cieplarniany, nadmierny wyrąb lasów, erozja gleby itd. i co robić, aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, zapobiec powstawaniu odpadów i jak je zagospodarować i dlaczego warto zastanowić się zanim coś wyrzucimy.
W ramach projektu organizowany był także konkurs w czterech kategoriach:
na najbardziej ekologiczny kostium do spektaklu teatralnego, na najbardziej ekologiczną scenografiędo spektaklu teatralnego, na wykonanie ekologicznego spektakluteatralnego oraz na najlepszą relacjęz pracy podczas projektu.

Partnerzy: Łódzki Dom Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Lokomotywą po wiedzę - piąte spotkanie

Lokomotywą po wiedzę - czwarte spotkanie

Lokomotywą po wiedzę - trzecie spotkanie

Lokomotywą po wiedzę - drugie spotkanie