Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Projekt inwestycyjny 2009-2010 r.

W latach 2009-2010 odbywała się realizacja projektu inwestycyjnego pt. "Zagospodarowanie terenu i budowa zadaszonego amfiteatru, boisk wielofunkcyjnych i placu zabaw na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku".

Partnerem była Gmina i Miasto Szadek.

Celem projektu było podniesienie standardu życia mieszkańców Szadku  poprzez zagospodarowanie terenu na cele kulturalne i sportowo – rekreacyjne.

Na działce należącej do Miasta i Gminy Szadek o powierzchni 2 hektarów wybudowano zadaszony amfiteatr, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci oraz ścieżki utwardzone kostką betonową. Z własnych środków natomiast wybudowano boisko do siatkówki plażowej, oraz wewnętrzną linię zasilającą (oświetlenie całego terenu) i rozdzielnię amfiteatru.

W projekcie inwestycyjnym przy budowie amfiteatru z zadaszeniem jak i przy budowie boiska oraz placu zabaw wykorzystano najnowsze technologie. Konstrukcja zadaszenia amfiteatru zaprojektowana została w kształcie muszli i jest projektem nowatorskim. Do wykonania obiektów zastosowano materiały o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Teren przed amfiteatrem wyłożono kostką betonową co pozwala na szerokie wykorzystanie przy aranżacji różnorodnych scenografii i rozwiązań sytuacyjnych organizowanych wydarzeń. Po zrealizowaniu inwestycji teren przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zyskał na atrakcyjności, stał się miejscem spotkań, zabaw, zajęć i imprez plenerowych organizowanych przez cały rok. Część z nich ma zasięg wojewódzki a nawet ogólnopolski. Projekt przyczynił się do podniesienia standardu organizowanych imprez plenerowych oraz umożliwił rozszerzenie oferty programowej dla mieszkańców Gminy i Miasta Szadek i  regionu.

Środki pozyskane zostały z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Kwota dofinansowania to 337 104,00 zł, a budżet całego przedsięwzięcia wyniósł  717 979,51 zł

Konkurs "Przyjazna Wieś"

„Przyjazna wieś" to organizowany w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich konkurs na najlepszy projekt wspierający rozbudowę infrastruktury na terenach wiejskich, współfinansowany z funduszy europejskich. Konkurs realizowany jest w podziale na dwie kategorie: infrastrukturę techniczną i infrastrukturę społeczną oraz w dwóch etapach: I - regionalnym i II - ogólnopolskim.

W 2011 roku z inwestycją "Zagospodarowanie terenu i budowa zadaszonego amfiteatru, boisk wielofunkcyjnych i placu zabaw na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku" uzyskaliśmy pierwsze miejsce w etapie regionalnym.

]

 

Zagospodarowanie terenu i budowa zadaszonego amfiteatru, boisk wielofunkcyjnych i placu zabaw na terenie MGOK Szadek

Utworzono dnia 01.02.2019, 12:04

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Partnerzy: