Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Ferie zimowe 2019

Podczas pierwszego dnia ferii zimowych dzieci miały zorganizowane zajęcia taneczne z Panią Katarzyną Kamińską, która swoją pozytywną energię przekazała podczas zajęć,odbyły się również zajęcia wokalne z Panem Jarosławem Kaczmarkiem, podczas których również nie zabrakło dobrej zabawy.  Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci biorących udział w feriach zimowych w naszym Domu Kultury odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli z Policji.
Spotkanie poświęcone było m.in. zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy.Dzieci brały żywy udział w dyskusji.Spotkanie z policjantem to ważny element profilaktyki i edukacji podczas rozpoczętych w dniu dzisiejszym ferii zimowych. Przy całości dzisiejszych zajęć brała również udział kadra MGOK Szadek.

Drugiego dnia dzieci miały możliwość udziału w zajęciach plastycznych, na których powstały same piękne prace! Odbyły się gry i zabawy zespołowe oraz konkursy z nagrodami.

Trzeciego dnia odbyły się zajęcia interdyscyplinarne z zakresu literatury, teatru i plastyki. Dzieci słuchały również uważnie baśni azjatyckich następnie odegrały scenki do wysłuchanych dialogów. Na koniec zilustrowaly bajkę pt. Dobra przyjaciółka- biedronka. Odbyły się również zajęcia wokalne, dzieci świetnie bawiły się przy odgadywaniu tytułów znanych utworów, oraz zostało przeprowadzone karaoke.

Zgodnie z planem, czwarty i piąty dzień ferii spędziliśmy w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej W Szadku.  Organizatorem, który zapewnił zabawki dmuchane był Burmistrz Gminy i Miasta Szadek. Dla dzieciaków była to ogromna atrakcja!  Przygotowany został również dla każdego poczęstunek.
W przerwie od szaleńczych zabaw, podczas odpoczynku prowadzone były tematyczne zajęcia plastyczne - z okazji Walentynek oraz Międzynarodowego Dnia Kota dzieci miały możliwość wykonać własne prace związane z tym świętem.

W poniedziałek, dzięki wspaniałej pogodzie mieliśmy okazję wybrać się na spacer po okolicy, zakończony zabawą na placu zabaw oraz na terenie rekreacyjnym "Doły". Późniejsza chwila wytchnienia pozwoliła zebrać siły na dalszą zabawę na sali widowiskowej  - mnóstwo konkursów, zabaw ruchowych oraz konkurs "Jaka to melodia". We wtorek i piątek organizowany był wyjazd na lodowisko "Retkinia" w Łodzi, na którym jak zwykle zabawa była przednia. W czwartek odbyły się warsztaty plastyczne, obejmujące technikę zdobniczą decoupage - dzieci miały okazję oddobić przyniesione przez siebie przedmioty.

 

Gry, zabawy, warsztaty rękodzieła

Gry, zabawy, warsztaty rękodzieła

Wyjazdy na lodowisko "Retkinia"

Wyjazdy na lodowisko

Zabawy taneczne

Zabawy taneczne

Czwarty i piąty dzień ferii zimowych

Czwarty i piąty dzień ferii zimowych

Trzeci dzień ferii zimowych

Trzeci dzień ferii zimowych

Drugi dzień ferii zimowych

Drugi dzień ferii zimowych

Pierwszy dzień ferii

Pierwszy dzień ferii

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Partnerzy: