Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Szadku

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przeszkolaków

Rokrocznie organizowany konkurs recytatorski dla przedszkolaków nieodmiennie przyciąga dzieci z terenu  całego powiatu zduńskowolskiego. Celami konkursu są pobudzenie aktywności artystycznej dzieci, popularyzowanie wśród dzieci poezji oraz kształcenie wrażliwości literacko-językowej u najmłodszych. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: 4, 5 i 6-latki, a dzieci oceniane są przez profesjonalne jury.  Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz (lub jego część) o dowolnej tematyce, wybranego autora. Dzieci za występy otrzymują nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

I Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, zorganizowany przez Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury odbył się 26 kwietnia 2012 r. w MGOK w Szadku.

II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków odbył się 17 kwietnia w 2013 roku. Jako że rok 2013 był rokiem Juliana Tuwima, dzieci recytowały wiersze właśnie tego, ulubionego przez nich autora. Organizatorem ponownie było Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli wyniosło 1300 zł, a koszt całkowity - 1460,13 zł.

Do III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków zgłosiło się 78 uczestników z ponad 20 placówek oświatowych z powiatu zduńskowolskiego. Konkurs odbył się 10 kwietnia 2014 r. w MGOK Szadek, a zorganizowany został przez Towarzystwo Przyjaciół Szadku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Dofinansowanie z Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli 1500,00 zł, a koszt całkowity zorganizowania imprezy to 1760,00 zł.

W IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków wzięło udział 96 dzieci z całego powiatu zduńskowolskiego. Zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Szadku oraz MGOK Szadek konkurs odbył się 23.04.2015 r. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli wyniosło 1300 zł, a koszt całkowity - 1942,00 zł.

V Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków w Szadku odbył się 28.04.2016 r. Do udziału w konkursie zgłosiło się 116 osób.

W dniu 20.04.2017 r. odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. Organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Do udziału w konkursie zgłosiło się 166 osób.

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków odbył się w dniu 21.04.2018 r.  Organizatorem konkursu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku oraz Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Pan Wojciech Rychlik – Starosta Zduńskowolski oraz Pan Artur Ławniczak – Burmistrz Gminy i Miasta Szadek.

Nagrody rzeczowe współfinansowane były przez pana Artura Ławniczaka - Burmistrza Gminy i Miasta Szadek, pana Witolda Oleszczyka – wójta Gminy Zapolice oraz pana Henryka Staniuchę – wójta Gminy Zduńska Wola.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 111 osób.

Partnerzy: